W 2023 Twój podatek pomoże, jak nigdy przedtem.

Obecne koszty rehabilitacji są wyższe, niż kiedykolwiek. Tylko z Waszą pomocą jesteśmy w stanie zapewnić Lidce taki ich poziom, by mogły przynosić realną poprawę jakości jej życia codziennego.

Drodzy Aniołowie,

całym sercem chcielibyśmy podziękować wszystkim Wam za niesienie pomocy Lidce poprzez przekazywanie 1,5% swego podatku na cel poprawy jej sprawności. Udało się dzięki Wam dokonać kolejnego przełomu – spastyczność prawej ręki uległa złagodzeniu, pozwalając Lidce na jeszcze większą samodzielność. Możliwość chwytania widelca może brzmieć prozaicznie – dla niej (oraz nas – jej bliskich) jest to powód do ogromnej radości i dumy. Oprócz czysto praktycznych względów, realizacja takich drobnych celów daje nam wszystkim nadzieję na powrót do pełnej sprawności z okresu, gdy Lidka mogła bez ograniczeń tańczyć, bawić się i wykonywać wszelkie prace manualne na poziomie takim samym, jaki występuje u jej rówieśników.

Z chwilą rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (a bez Waszego wsparcia nie byłoby szansy na uczęszczanie Lidki do zwykłej szkoły – deficyty ruchowe z początków wystąpienia niedowładu skutecznie by to uniemożliwiły), Lidce zaczęło brakować czasu na rehabilitacje. Trudno pogodzić obowiązki szkolne z pięciodniowym rytmem ćwiczeń z rehabilitantką. Zmuszeni byliśmy zredukować ich częstotliwość do trzech dni w tygodniu. Wynikło to także z faktu, że koszt godziny rehabilitacji znacząco wzrósł na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Na szczęście to zdecydowanie zbyt mała przeszkoda, by pokrzyżować ambitny plan Lidki na powrót do pełnej sprawności.

Nie zapomnijmy jednak, że nawet największy upór, ambicje i determinacja nie wystarczą – potrzeba armii ludzi dobrej woli o złotych sercach, by marzenie Lidki mogło się spełnić. Dlatego raz jeszcze ogromnie dziękujemy Wam, Drodzy Aniołowie – a przy tym przecież zwykli ludzie: księgowi, przedsiębiorcy, pracownicy małych i dużych firm, emeryci – ludzie z własnymi troskami i problemami, a mimo to zdolni dzielić się tym, co mają, niezależnie od skali swych możliwości. Pamiętamy o Was każdego dnia – w dobrych myślach i modlitwie.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku

Możesz również polubić…