Nowy rok, nowe wyzwania – walczmy razem!

Drodzy Aniołowie,

Warto rozpocząć tegoroczny apel od dobrych wieści. Przy guzach mózgu, a tym bardziej przy glejakach, każdy normalny, nudny dzień jest prawdziwym błogosławieństwem i powodem do wielkich celebracji. Nam takiej “nudy” dane było kolejne 365 dni – rozwój guza stoi w miejscu, co budzi w nas nieprzebrane pokłady szczęścia i radości.

Jednym z zeszłorocznych sukcesów był zakup roweru rehabilitacyjnego, co pozwoliło spełnić jedno z małych-wielkich marzeń Lidki – móc wyruszać na mikrowyprawy po okolicznych ścieżkach Borów Tucholskich, w których obrębie mamy szczęście mieszkać.

Codzienność taka potrafi jednak usypiać czujność. Lidka bowiem rośnie, rozwija się, ale rozwój ten wymaga bardzo wnikliwej obserwacji i ostrożności, aby nie dopuścić do brzemiennych w skutkach zaniedbań. Każdy rok stawia nowe wyzwania i zadaniem naszym – rodziców – oraz lekarzy jest odpowiednio planować nowe badania i terapie, adekwatnie do etapu, na którym znajduje się obecnie dziecko. Ten rok upłynie nam pod hasłem “Dojrzewanie”. Jednym z zauważalnych obecnie skutków ubocznych radioterapii jest wystąpienie zaburzeń w gospodarce hormonalnej Lidki. Każdy, kto orientuje się w tej problematyce wie, że zbyt szybkie lub zbyt wolne dojrzewanie – rodzi ze sobą szereg komplikacji, które rzutować mogą na całe późniejsze życie młodego człowieka, który boryka się z tym problemem. Dlatego też, aby Lidka miała szansę wykorzystać swój rozwojowy potencjał genetyczny w 100% (mowa tu m.in. o odpowiednim rozwoju kości oraz osiągnięciu takiego wzrostu, na jaki pozwala jej organizm), konieczne jest przebywanie pod stałą opieką endokrynologa i bardzo skrupulatne leczenie tej sfery. Dla nas oznacza to nowe pozycje w terminarzu i kolejne tysiące kilometrów do pokonania w skali roku.

Kolejnym nowym elementem naszego tegorocznego grafiku medycznego będzie nowy plan wizyt u ortodonty. Nastał moment, w którym możliwe będzie naprawienie tyłozgryzu, który powoduje u Lidki liczne problemy logopedyczne.

Realizacja wszystkich powyższych celów wykracza poza nasze możliwości finansowe i nie będzie możliwa bez Waszego wsparcia. Przekazując na rzecz Lidki 1,5% swojego podatku, kolektywnie możecie zdziałać cuda i pozwalacie nam znacznie skuteczniej walczyć o zdrowie i sprawność naszej córki. Walczmy razem!

Możesz również polubić…